Megerőszakoltak egy lányt a gólyatáborban
Megerőszakoltak egy lányt a gólyatáborban, de nem gólya, hanem külsős a gyanúsított. A megerőszakolt lányon nevetgéltek Sebestyén Balázsék.
A Kaposvári Járásbíróság 30 napra elrendelte egy 38 éves budapesti férfi előzetes letartóztatását, akit azzal gyanúsítanak, hogy “egy fonyódi gyermektábor területén” bántalmazott egy lányt, majd erőszakkal közösült vele.
Az erőszakos cselekményről a Somogyi Hírlap online kiadása, a Sonline számolt be vasárnap. A rendőrség annyit közölt, hogy szexuális erőszak gyanúja miatt indított nyomozást, de egyéb információval nem szolgált az eljárás és a sértett érdekeire hivatkozva.
Kiderült, az ELTE Tanító- és Óvóképző Kara augusztus 29. és szeptember 1. között tartotta elsőéves hallgatóinak szervezett táborát Fonyódligeten. A bűncselekmény az ELTE gólyatáborának szervezett programjaitól “függetlenül történt” – hangsúlyozza az egyetem.
Az egyetem egyébként az MTI-hez vasárnap késő este eljuttatott közleményében gyakorlatilag elismerte, hogy valóban az ő táborukról van szó. A közlemény szerint ugyanis mára ígértek tájékoztatást az ügyben, miután egyeztettek a rendőrséggel. Kerestük a Multikulti Gólyatábor fő szervezőjét, ő azonban egyelőre elérhetetlennek bizonyult.
Cinikusan és a megszokott béna poénok kíséretében viccelődtek Balázsék hétfőn a Class FM reggeli műsorában a gólyatáborban megerőszakolt lány esetén. Cinizmus, helyenként gúny és egy sor rossz poén egy olyan témában, amiben egyiknek sem lett volna semmi keresnivalója. A megerőszakolt nőknek nincs humorérzékük, de a Class FM szerint van.
A szexuális erőszakból akkor sem kellene viccet csinálni, ha nem lenne épp aktualitása, ha nem lenne áldozata, ráadásul gyaníthatóan ez most egy konkrét fiatal nőt sért. És nyilván nem csak őt..
– Gyerekek, milyen gólyatábor volt ez, ahol a végén valakit megerőszakolnak? Hogy van ez?
– Erős…
– Hát… Ilyen gólyatáborba se fogom elengedni a lányomat.
– De hát nem tudod előre… Nincs kiírva, hogy…
– Akkor nem megy. (Nevetnek)
– Ritkán van ráírva a meghívóra, hogy várjuk gyermekét a füredi gólyatáborba, aláírás vigyázzon, erényöv kötelező, mert lehet, hogy megerőszakolják.
– Közös vacsora, tábortűz, tánc, megerőszakolás, ez a program. (Közben végig nevetés)
És a show megy tovább, annak rendje és módja szerint, hamar kiderül, hogy a műsorvezetők a legalapvetőbb dolgoknak sem néztek utána. Többször elhangzik például az Óvónőképző mint érintett oktatási intézmény… Nos, az bizony nem Óvónőképző, hanem az ELTE Tanító- és Óvóképző Kara, ahol pedagógusokat képeznek (igen, férfiakat is) – a három műsorvezető közül valamelyikük rászánhatta volna a keresésre azt a tíz másodpercet. De az is igaz, hogy ha megtették volna, akkor nem lehetett volna többször elsütni azt a nagyon jó poént, hogy „akkor egy leendő óvóbácsival ment el? Ha-ha.” „Jó, jó, hát akkor már inkább egy tizennyolc évessel csináljon ilyet, mint egy gyerekkel.”
Felvetik még Sebestyénék, hogy nem mindegy, hogy a nemi erőszak a gólyatáborban vagy a gólyatábor alatt történt, (mintha a lényeg szempontjából nem lenne tökéletesen irreleváns), és többször használják a „káreseményt” az erőszak szinonimájaként. No komment, tényleg.
Mindezt követi a bulvár műfajába már némileg jobban passzoló: „ne legyünk már álszentek, tudjuk, hogy mi minden történik a gólyatáborokban” blokk. Többször elhangzik, hogy egy ilyen tábor nem más, mint „össznépi szexuális aktus”, csak semmi álszenteskedés. Erről már inkább lehetne sztorizgatni, vitatkozni, de ennek mi a fene köze van ahhoz, hogy a – jelen tudásunk szerint – 38 éves, nem szervező és nem diák, hanem külsős férfi megerőszakolt egy fiatal lányt, amire az egészet a műsorban szépen felfűzték?
Ezután a három műsorvezető adott a hallgatóknak egy adag elméleti problémafelvetést azzal kapcsolatban, hogy „egyébként ez egy érdekes dolog, hogy hogyan állapítják ezt meg?” (Mármint azt, hogy valóban erőszak történt-e.) Ez itt újabb bizonyíték a tudatlanságra (lásd áldozatok hibáztatása), vagy ha ez nem áll fent, akkor a tapintatlanságra. A vége felé pedig előkerül az örök kérdés, hogy lányos szülőnek vagy fiús szülőnek jobb-e lenni, ami magas labda az újabb fergeteges poénhoz: „és ha lányos fiad van? tehát, ha lányos egy kicsit a fiúd?” Hogy a melegek se maradjanak ki a reggeli osztásból.
Hát, gratulálok, tényleg, és nem elsősorban nőként vagy újságíróként. Hétköznapi hallgatóként is kínos volt asszisztálni ehhez. Annyi, de annyi jó téma és apropó van, fiúk, ti pedig ennél sokkal viccesebbek és empatikusabbak tudtok lenni. Hagyjátok ki a poénkodásokból a szexuális erőszak áldozatait.