Okok, ami miatt nem megy a szex
Nem működik a szex? Okok, amiért biztos, hogy nem megy. A szexualitás azért fontos és kezelendő kérdés, mert szoros összefüggésben van bizonyos szerveink működésével is.
Így például egészen biztosan befolyással vannak rá a biokémiai folyamatokat irányító periodikus események. Azt is mindenki tapasztalhatta már magán, hogy az életenergiák más területen való erőteljes lekötése – hasunk túlzott megtömése, huzamos kialvatlanság, akut vagy tartós fájdalom, esetleg súlyos trauma – gátlón hat szexualitásunkra, s ha mégis sor kerül ilyen irányú aktivitásra, teljesítményünk nem a megszokott, és az élmény sokkal kevésbé örömteli.
Az előbb említett összefüggések figyelmen kívül hagyása a nemi szervek működésének zavaraihoz – vezethet, illetve lelki problémákat – okozhat. Előfordul, hogy az ilyen természetű problémák a termékenységre is kihatnak, és ún. funkcionális impotencia, illetve meddőség lép fel.
Hormonháztartás: A hormonháztartás zavarai közvetlen kihatással vannak szexualitásunkra. Tartós gyógyszerszedés is megbonthatja a hormonháztartás egyensúlyát. Ennek nyilvánvaló jele lehet például a szervezet energiafelhasználásában és -raktározásában – anyagcseréjében – bekövetkező olyan zavar, mint a testsúly kóros megváltozása (nagyfokú elhízás vagy hirtelen fogyás).
Mérgező anyagok: A felhalmozódott méreganyagok kétféleképpen kerülnek a szervezetbe. Egy részük az anyagcseréből származó salakanyag, illetve a bennük lakozó mikroorganizmusok (kórokozók) által termelt melléktermék. Másik – nagyobb – részük külső eredetű: a környezetből a táplálékkal, a vízből, illetve a levegőből a testünkbe jutó és ott a szervezeten belüli kommunikációs, később anyagcserezavart okozó kémiai stresszorok.
Pszichés zavarok: A kellően fel nem dolgozott emlékek gyakran hatnak gátlólag az élménnyel kapcsolatos folyamatokban. Nemcsak közvetlenül a nemiséggel kapcsolatos negatív tapasztalatok jönnek itt szóba, vagy a nemi szervek átlagostól eltérő méretéből fakadó – indokolatlan – szégyenérzet, hanem az önbecsülést általában csökkentő események is. Szintén blokkoló hatásúak lehetnek azok a konfliktusok is, amelyek a partnerek különböző, sokszor antagonisztikus értékrendjéből származnak.
A pszichoterápiás párterápia ma már sokat segíthet ezen, de azok számára is van lehetőség, akik erre nem tudják rávenni magukat. Az ún. biorezonanciás párterápia során a partnereket egymás elektromágneses terével kezelik, s ennek hatására az eddig egymásra allergiás pár ismét “egy hullámhosszon” lehet. Biorezonanciás kezeléssel lehetséges a feldolgozatlan élményekből keletkezett, tudattalanba vésődött “engramokat” is eltávolítani, így ezek a szexuális élet során nem okoznak többé nem kívánt stresszes reakciókat.
Elektroszmog: Viszonylag új keletű probléma az elektroszmog, mely szintén összefüggésben lehet a szexuális élettel. A szervezet saját elektromágneses irányító jeleivel való interferencia ugyanis meghamisítja a koordinációt biztosító hullámok információtartalmát, így akár hibás reakciók egész láncolata következhet be. Az elektroszmognak nemcsak általános, hanem helyi, akár a nemi szervekre vonatkozó kihatásai is lehetnek nemi szervekre közvetlenül veszélyes lehet, ha valaki laptopját nap mint nap ölében tartva, órák hosszat dolgozik.
Stressz: A pszichés stressz hatásairól már esett szó, azonban a mechanikus stresszek is zavarokat kelthetnek a szexuális életben. A nemi szervek tartós nyomása és rázkódása, illetve túl szűk alsóruházat folyamatos viselése elsősorban a férfiak szexuális teljesítőképességére hat kedvezőtlenül a férfi nemi szervek elhelyezkedése miatt. Úgy tűnik, hogy bizonyos sportok tartós űzése sem tesz jót a potenciának: első helyen a hegyi kerékpározás említendő.
Fertőzések: A fertőzések állandó gondot okoznak, miáltal neurológiai zavarok keletkezhetnek, amelyek a nemi szervek fizikális változásait is érinthetik.
Mozgáshiány: A krónikus mozgáshiány látszólag nincs közvetlen összefüggésben a szexuális potenciával és a szexuális élet minőségével. Ez az összefüggés csak a rendszeres testmozgást végzők és a krónikus mozgáshiányban szenvedők szexuális életének összehasonlításából válik nyilvánvalóvá. Az mindenesetre valószínű, hogy a rendszeres testmozgás serkentőleg hat a nemi szervek működésére.
Ám a mozgás nemcsak fiziológiai, hanem pszichés hatással is bír, a rendszeres testmozgást végző ember energiarendszere nemcsak maximális teljesítésre képes, hanem ő maga is kiegyensúlyozottabbá, felszabadultabbá válik, mely a szexuális életében is megmutatkozik. A rendszeres sportolás tehát nemcsak a szexuális erőnlét megtartásához szükséges, hanem a szex örömtelibb élvezeteihez is hozzásegít – íja az Ezoterikus.hu