A Szex
A szexualitás minden olyan folyamat, amely a nemi tevékenységgel kapcsolatos vagy azt ábrázolja, szűkebb értelemben az élő természetben mindenütt meglévő nemiség illetve kétneműség (heteroszexualitás). A szaporodás során rendszerint nem túl közeli és nem túl távoli rokonok egyesülnek. Az utódok (a leszármazottak) két független sorának egybeolvadása révén az új változatok és rasszok kiindulópontjait alakítja ki ugyanúgy, mint ahogyan a nemi jegyek vonatkozásában kiegyenlítően hat. A szexualitás így az élet fennmaradását szolgálja, ami csak akkor maradhat fenn huzamosabb ideig, ha megváltozott környezeti feltételekhez alkalmazkodik. Ez csak úgy lehetséges, ha az élet hordozóinak sokfélesége révén, állandóan kész arra, hogy a környezet megváltozásakor a megfelelő választék rendelkezésre álljon.
A szexualitás sokféle öröklődő tényező rendkívül bonyolult mechanizmusán alapul (komplementer poligénia). A nemi különbség és ezzel a szexualitás a növényekben és állatokban meghatározott, determinált. A szexualitás erőssége, vagyis a nemi jellegek megmutatkozási foka relatív. Ezért minden ember egy bizonyos helyet foglal el a férfi-nő biszexuális vonalán. Az ember, a szexualitásnak különféle jelentőséget és fontosságot tulajdonít. A szexualitás szerepe történelmileg alakul és a tört énelmi körülményektől függ. Az ember számára nem jelent feltétlen, elkerülhetetlen sorsot.
Az emberi szexualitás a viselkedések, folyamatok és társadalmi jelenségek széles körét öleli fel. Biológiai értelemben idetartoznak a közösülés és más nemi kapcsolatok (bár hogy pontosan mely típusai, arról nincs teljes egyetértés), valamint a szexuális viselkedés pszichológiai és fiziológiai aspektusai, a szociológia szemszögéből a kulturális, politikai és jogi vonzatok, filozófiai szempontból pedig az erkölcsi, etikai, teológiai, spirituális és vallási megközelítés.
A szexualitás az emberi párkapcsolatok szerves része. Hogy mindjárt az elején hű képet alkothassunk a szex jelentőségéről (és legyen mivel meghökkenteni ismerőseinket), gondoljuk csak meg, hogy minden áldott másodpercben 19.000 férfiorgazmus következik be világszerte. Másképpen fogalmazva: tetszőleges pillanatban közel hatmillió olyan emberi lény akad, aki épp másvalaki testéből merít élvezetet. És akkor még nem számoltuk azokat, akik az efféle élvezetet a saját testükből merítik.
Ha a fenti adatokat összevetjük a nemzetközi születési ráta 3,8 KPM-re (azaz Kölök Per Másodpercre) becsült értékével, akkor nyomban kitűnik, mekkora marhaság az a feltételezés, miszerint az emberi kopuláció célja a szaporodás volna. Egy biztos: az egységnyi erőfeszítésre jutó haszon aligha kápráztatná el a monetaristákat. Ehhez persze az is hozzájárul, hogy a monetaristák többsége már évekkel ezelőtt felhagyott az ilyen világi élvezetekkel.
A szex számos előnnyel rendelkezik más passziókhoz képest. Például olcsóbb, mint a golf vagy a tenisz, hiszen az alapeszközök ingyen vannak. Nem kell akkora ügyesség se hozzá, mint a biliárddákó kezeléséhez, ami nem jelenti azt, hogy ne tenne jót a gyakorlás vagy a puszta igyekezet. A szex rendszerint nagyobb élvezettel jár, mint a bélyeggyűjtés vagy a TNT csatorna programja. És végül lényegesen kevesebb játékos kell hozzá, mint egy futballmérkőzéshez.
Talán épp azért mert olyan egyszerű, élvezetes és többnyire ártalmatlan tevékénység, volt az oka annak, hogy annyi támadás érte a szexet az elmúlt évszázadok során. Amint a történelemkönyvekből kitűnik, az összes nagy népvezér – különösen azok, akik utóbb félrevezetett és kétbalkezes zsarnokoknak bizonyultak – olyan politikát szorgalmazott, amely kevesebb szexet engedélyezett a tömegeknek. Ennélfogva úgy a legkönnyebb kiszúrni egy mai diktátort, ha kifigyeljük a tiltott szexről alkotott nézeteit.
Régebben minden egyszerűbb volt. Úgy voltak a szexszel is, mint az evéssel és a légzéssel: csinálták és kész! Az, hogy mindenki más csinálja, megnyugvást jelentett, nem fenyegetést. Így aztán alig beszéltek róla, s ha igen, az ilyen beszélgetések helyszínei barakkok, kocsmák és más olyan helyek voltak, ahol a szexuális tevékenység korlátozott volt, és így fantasztikus állítások és ellenállítások hangozhattak el, mit sem zavarva a realitásoktól.
A penicillin hajnalán, a hatékony fogamzásgátlás, a Cosmopolitan magazin és a BMW M6 korában aztán mindez örökre megváltozott. A szexuális erkölcs érett felfogása (valamint az újabb, kifinomult módszerek ismerete) nemcsak hogy elfogadható, de alapkövetelmény bizonyos körökben. Jelen íírás célja mindazon ismeretek közlése az Olvasóval, amelyekkel felruházva nagyobb önbizalommal foghat a vetkőzésbe, ha arra kerül a sor.
Az emberi szexualitás – Szexualitáson azon tevékenységeket értjük, amelyek az állatvilágban az utódok létrehozása, a faj fenntartása érdekében fejtenek ki az egyes állatok. A szexualitás ösztön. Ez azt jelenti, hogy a külső és belső feltételek fennállása esetén az egyed automatikusan a génjeiben kódolt szexuális viselkedést fogja tanúsítani. Ez a szabály a főemlősöknél már megtörik, azaz a párzási időszak az év bizonyos szakaszára korlátozódik, az embernél, pedig teljesen meg is szűnik. Az ember bizonyos belső biológiai, hormonális feltételek fennállása estén mindenkor képes párosodni. Sokan ezt úgy vélik, hogy az emberi szexualitás nem ösztönjellegű, hanem tanult viselkedés.
Lélektani értelemben az örömöt a belső feszültség valamely az egyéni, jellemző szintre való beállása, az erős feszültség csökkenését vagy a túl gyenge feszültség növekedését örömként éljük át. A szexuális késztetés növekedése egy bizonyos ponton túl az éhséghez hasonlószenvedést jelenti. Ennek a feszültségnek az oldódása, csökkenése a kielégülés, a kéj.
A vonzalom felébresztése másokban – Az emberi szexualitás a viselkedések, folyamatok és társadalmi jelenségek széles körét öleli fel. Biológiai értelemben idetartoznak a közösülés és más nemi kapcsolatok, valamint a szexuális viselkedés pszichológiai és fiziológiai aspektusai, a szociológia szemszögéből a kulturális, politikai és jogi vonzatok, filozófiai szempontból pedig az erkölcsi, etikai, teológiai, spirituális és vallási megközelítés.
A szexualitás az emberi párkapcsolatok szerves része. Szexualizmus – A civilizált ember érzelem- és képzeletsivárságán alapul a szexualizálódás, a környezetből eredő szexuális propaganda erős hatására. A kapitalista országokban a média (a rádió, a televízió, a film, a sajtó) tömegeket szuggeráló eszközei miatt a szexualitás olyan jelenséggé válik , amelynek hatása statisztikailag kimutathatóvá válik, okai azonban egyszerű módszerekkel nem ismerhetők fel. A születések számának növekedéséből illetve csökkenéséből sem lehet a szexuális tevékenységek növekedésére vagy csökkenésére következtetni. A fogamzásgátló módszerek elterjedését és az abortuszok számát nem lehet pontosan megállapítani. A szexualizálódás mai mértékéről a terhességmegszakítások áttekintése sem ad megbízható képet.
A szexualizmus az a nézet, amely szerint a nemi ösztönnek döntő befolyása van az emberiség tetteire, érzéseire és gondolkodására. Elsősorban Freud képviselte azt a nézetet, amelyből számos hamis következtetést vont le. A szexualitásnak sokféle befolyása van az ember életére. A szexualitás csak az élet egyik területe, Mellette nem szabad elhanyagolni a többi olyan területet amely a szociológia, a biológia a fiziológia és a pszichológia foglalkozik. Az a nézet is téves, amely a szexualitásnak a társadalmi életben tulajdonít döntő szerepet, mert az valójában az anyagi élet egésze és az ember anyagi feltételei határoznak meg.
A szexuális tevékenység maximuma – A szexuális kapacitás a 16. és 20. életév között van a csúcson. Ez sok nehezen megoldható társadalmi problémát okoz. Sok biológus és orvos téves véleménye, hogy a férfi szexualitás kapacitása a korai pubertás korban alakul ki és a maximumát a 30-as és a 40-es években éri el.
00 A szex – 01 Tények – 02 Működés – 03 Fogamzásgátlás – 04 Betegségek – 05 Szex a nagyvilágban – 06 Kézikönyvek – 07 Szexbajnokok – 08 A szex és az angol jog – 09 A szex története 10 Szex szótár
7 hozzászólás
Pingback:
Pingback:
Pingback:
Pingback:
Pingback:
Pingback:
Pingback: