Fajtalankodásért elítéltek egy 16 éves fiút
Három év nyolc hónap letöltendő börtönre ítélt a pécsi bíróság egy tizenhat éves fiatalembert folytatólagosan elkövetett szemérem elleni erőszak miatt. A nem jogerős ítélet szerint a vádlott több alkalommal is orálisan fajtalankodott egy ötéves kisfiúval, aki a szomszédban lakott.
Az ítélet szerint a vádlott 2009 nyara és novembere között több alkalommal is rávette a szomszédban lakó ötéves kisfiút, hogy nemi szervét a szájába vegye, és elégítse ki. Egy alkalommal pedig nemi szervét a sértett végbeléhez nyomta. A vádlott egyszer egy – akkor még gyermekkorú – barátját is rávette arra, hogy orálisan elégíttesse ki magát az ötéves sértettel. Barátja azonban néhány másodperc után megijedt, és felöltözött.
2009 novemberében a vádlott a sértett otthonában elkísérte a kisfiút a vécére. Ennek tanúja volt a sértett bátyja is, aki gyanút fogott, és utánuk ment. Felöltözve találta őket a vécében, de furcsállotta az esetet.
Másnap az óvónők szóltak a sértett édesanyjának, hogy a gyermek nincs jól, hőemelkedése van és a viselkedése is megváltozott egy ideje. Az édesanya először nagyobbik fiát vonta felelősségre, mert azt hitte, ő tett valami rosszat. A báty ekkor mesélte el, hogy mit látott előző nap a vécében.
Az édesanya ezután felelősségre vonta a vádlottat, aki beismerte, hogy fajtalankodott a kisfiúval. A vádlottat még aznap őrizetbe vették. Azóta is előzetes letartóztatásban van.
A bírósági ítélet indoklásakor elhangzott, hogy felnőtt esetében öttől tíz évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő az ilyen bűncselekmény. Ennek az ügynek a vádlottja azonban fiatalkorú és az elkövetéskor még tizenhat éves sem volt, ezért enyhébb szabályok vonatkoznak a büntetés mértékére, amely egy hónaptól öt évig terjedhet az ő esetében.
A bíróság szerint az sem volt nyomatékos enyhítő körülmény, hogy a vádlott az eljárás során is beismerte a bűncselekményt, ugyanis ezen kívül egyáltalán nem tett vallomást, és megbánást sem tanúsított. A vádlott és védője enyhítésért fellebbezett, így az ítélet nem jogerős.