A kínaiak már több ezer éve ismerték az impotencia jelenségét, és a taoisták sajátos módszert dolgoztak ki annak legyőzésére, vagyis a merevedési képesség helyreállítására.
Ez részben megegyezik a modern szexológusok javaslataival, részben eltér azoktól. Ami megegyezik, az a következő: A súlyosabb betegség, kimerültség vagy a nemi szerv sérülésének eseteit kivéve (amikor gyógyításra és pihenésre van szükség) a férfi ne törődjön hiányzó merevedésével, hanem teljes figyelmével partnere felé forduljon, őt dédelgesse csókokkal és sokféle simogatással, hogy legyen egy biztonságos intimitás.
A szexshop potencia blog szerint is, szerezzen neki örömet a kezével és a szájával, gyönyörködjön benne s élvezze az ő örömét. A partner élvezetének látványa, a vele való azonosulás nagy valószínűséggel beindítja a férfi szexuális izgalmát és vele együtt a merevedést is.
Ha ez mégsem válna be, akkor még mindig rendelkezésre áll a „félmerev behatolás” módszere. A taoisták szerint bizonyos feltételekkel a nem merev hímvesszőt is be lehet segíteni a hüvelybe, ahol aztán a merevedés fokozatosan fölerősödhet. Ehhez csak némi ügyességre van szükség. Nem szabad elsietni a dolgot: változatos előjáték után amikor a nő már eléggé felizgult és így a hüvelybejárat síkossá vált, megfelelő testhelyzetben (legcélszerűbb a „férfi felül” helyzet) a férfi saját kezének ujjaival besegítheti az ernyedt vagy félmerev péniszt a hüvelybe. Jó, ha egy ideig ez után is ott tartja az ujjait a hímvessző tövénél és elősegíti annak mozgását a hüvelyben. Eközben a merevedés rendszerint erősödik.
Azt már jómagam teszem hozzá, hogy a nőnél a szexuális izgalom hatására kialakul az ún. orgasztikus mandzsetta, vagyis a hüvely alsó harmada egy kicsit ráfeszül a péniszre és így megakadályozza, hogy az könnyen kicsússzon, továbbá épp ezzel a szorítással a merevedést is fokozza. Ezért is fontos, hogy legalább a nő az előjátékban szexuális izgalomba kerüljön. S az is, hogy ne érje váratlan meglepetésként a férfi merevedéshiánya, illetve ne jelentsen ez neki túl nagy csalódást, mert akkor szexuális izgalma visszaeshet.
A másik hely ahol a félmerev pénisz folyamatos inger kap, a végbélnyílás. Az ánuszba besegített félmerev pénisz, itt erősebb ingert kap, mert a végbélnyílás izmai erősebbek mint a hüvely.
A szexuális izgalma visszaesés gyakran megtörténik és negatívan hat a férfire. Úgyhogy a magam részéről nem a legjobb, inkább csak végső esetben kipróbálandó megoldásnak tartom az ernyedt hímvessző „besegítését”. Ehelyett inkább az alapproblémát kell tisztázni és manipulációk helyett a kudarctól való félelmet megszüntetni.
Szexuális segédeszközök használatával is elérheti a férfi a megfelelő merevedést. Péniszpumpa, péniszgyűrű, művagina, és egyéb utcai vagy online szexshop üzletekben kapható szexkellékek használatával lehet edzeni a péniszt. Ezeket szex előtt vagy közben is lehet használni. Aki szégyenlős az online sexshop webáruházban rendelhet magának szexkelléket, de a személyes vásárlás sokkal jobb szexüzletben.
- A potencianövelők használata szinte biztos siker, de agyban akkor is ott kell lenni. Tehát hiába vesszük be a potencianövelő kapszulát vagy tablettát, ha nagyon fáradtak vagyunk, vagy valahol máshol jár az eszünk, előfordulhat kudarc. Ilyenkor gondoljunk olyan szexuális vágyunkra, amitől biztos felizgulunk.
A szexuális diszfunkció mi az? A szexuális diszfunkció minden olyan probléma lehet, amely megakadályozza, hogy egy személy vagy pár elégedettséget tapasztaljon a szexuális tevékenységből. A nők mintegy 43%-a és a férfiak 31%-a számol be valamilyen fokú szexuális diszfunkcióról.
A szexuális diszfunkció olyan probléma, amely a szexuális válaszciklus bármely szakaszában megtörténhet. Megakadályozza, hogy elégedettséget tapasztaljon a szexuális tevékenységből.
A szexuális válaszciklus hagyományosan magában foglalja az izgalmat, a fennsíkot, az orgazmust és az elszántságot. A vágy és az izgalom egyaránt része a szexuális válasz izgalmi fázisának. Fontos tudni, hogy a nők nem mindig mennek keresztül ezeken a fázisokon.
Míg a kutatások azt sugallják, hogy a szexuális diszfunkció gyakori, sokan nem szeretnek beszélni róla. Mivel azonban rendelkezésre állnak kezelési lehetőségek, meg kell osztania aggályait partnerével és egészségügyi szolgáltatójával.
- Cikkek potenciazavar témában
– Üzemzavar a hálószobában, vajon mit tehet az orvos azon kívül, hogy felír valamit?
– Potencia problémák és egyéb merevedési zavarok a nemi életben.
– Az átmeneti impotencia tipikus fajtái, és amerevedési zavar okai és fajtái és megoldások.
– A komolyabb petting lehetőségek segítenek a potencia problémákban is.
Mi okozza a szexuális diszfunkciót?
– Fizikai okok: Számos fizikai és / vagy egészségügyi állapot okozhat problémákat a szexuális funkciókban. Ezek közé az állapotok közé tartozik a cukorbetegség, a szív- és érrendszeri betegségek, a neurológiai rendellenességek, a hormonális egyensúlyhiány, a krónikus betegségek, például a vese- vagy májelégtelenség, valamint az alkoholfogyasztási rendellenesség és a szerhasználati rendellenesség. Ezenkívül egyes gyógyszerek, köztük néhány antidepresszáns gyógyszer mellékhatásai befolyásolhatják a szexuális funkciót.
– Pszichológiai okok: Ezek közé tartozik a munkahelyi stressz és szorongás, a szexuális teljesítmény miatti aggodalom, a házassági vagy kapcsolati problémák, a depresszió, a bűntudat, a testképpel kapcsolatos aggodalmak és a múltbeli szexuális trauma hatásai.
Hogyan diagnosztizálják a szexuális diszfunkciót? A legtöbb esetben felismeri, hogy valami zavarja a szexuális kapcsolat élvezetét (vagy a partner élvezetét). A szolgáltató általában a tünetek teljes történetével és fizikai előzményekkel kezdődik. Diagnosztikai teszteket rendelhetnek el, hogy kizárják azokat az egészségügyi problémákat, amelyek hozzájárulhatnak a diszfunkcióhoz. A laboratóriumi vizsgálatok általában nagyon korlátozott szerepet játszanak a szexuális diszfunkció diagnosztizálásában.
A szexszel kapcsolatos attitűdök, valamint más lehetséges tényezők értékelése – félelem, szorongás, múltbeli szexuális trauma / visszaélés, kapcsolati problémák, gyógyszerek, alkohol- vagy kábítószer-visszaélés stb. – segít a klinikusnak megérteni a probléma mögöttes okát, és javasolni a megfelelő kezelést.
Hogyan kezelik a szexuális diszfunkciót?
A szexuális diszfunkció legtöbb típusa kezelhető a mögöttes fizikai vagy pszichológiai problémák kezelésével. Egyéb kezelési stratégiák a következők:
Gyógyszeres kezelés: Ha egy gyógyszer okozza a diszfunkciót, a gyógyszeres kezelés megváltoztatása segíthet. A hormonhiányos férfiak és nők számára előnyösek lehetnek a hormonfelvételek, tabletták vagy krémek. A férfiak esetében a gyógyszerek, beleértve a szildenafilt (Viagra), a tadalafilt (Cialis®), a vardenafilt (Levitra®®, Staxyn®) és az avanafilt (Stendra®), segíthetnek a szexuális funkció javításában a pénisz véráramlásának növelésével. A nők esetében hormonális lehetőségek, például ösztrogén és tesztoszteron alkalmazhatók (bár ezek a gyógyszerek nem engedélyezettek erre a célra). A premenopauzális nőknél két olyan gyógyszer létezik, amelyeket az FDA jóváhagyott az alacsony vágy kezelésére, beleértve a flibanserint (Addyi) és a bremelanotidot (Vyleesi®®).
Mechanikai segédeszközök: Az olyan segédeszközök, mint a vákuumeszközök és a péniszimplantátumok segíthetnek a merevedési zavarban (az erekció elérésének vagy fenntartásának képtelenségében) szenvedő férfiaknak. A vákuumberendezés (EROS-CTD™) nők számára is engedélyezett, de drága lehet. A tágítók segíthetnek azoknak a nőknek, akik a hüvely szűkületét tapasztalják. Az olyan eszközök, mint a vibrátorok, hasznosak lehetnek a szexuális élvezet és a csúcspont javításában.
Szexuálterápia: A szexterapeuták olyan szexuális problémákat tapasztalhatnak, amelyeket elsődleges orvosuk nem tud kezelni. A terapeuták gyakran jó házassági tanácsadók is. Annak a párnak, aki el akarja kezdeni élvezni szexuális kapcsolatát, érdemes időt és erőfeszítést fordítani egy képzett szakemberrel való együttműködésre.
Viselkedési kezelések: Ezek különböző technikákat foglalnak magukban, beleértve a kapcsolat káros viselkedésébe való betekintést, vagy olyan technikákat, mint az önstimuláció az izgalom és / vagy az orgazmus problémáinak kezelésére.
Pszichoterápia: A képzett tanácsadóval végzett terápia segíthet a múlt szexuális traumáinak, a szorongás, a félelem, a bűntudat és a rossz testkép érzéseinek kezelésében. Mindezek a tényezők befolyásolhatják a szexuális funkciót.
Oktatás és kommunikáció: A szexről, a szexuális viselkedésről és a válaszokról szóló oktatás segíthet leküzdeni a szexuális funkciókkal kapcsolatos aggodalmakat. A partnerével folytatott nyílt párbeszéd az Ön igényeiről és aggodalmairól szintén segít leküzdeni az egészséges szexuális élet számos akadályát.